Ringier Axel Springer SK sa rozhodol spojiť weby zamerané primárne na čitateľky a vytvoriť tak ešte silnejšie ženské portfólio. S účinnosťou od 1. júla prešli pod spoločnú redakciu portálov Diva.sk a  Najmama.sk aj obsahové weby Dobrúchuť.sk a Recepty.sk, ktoré sú všetky súčasťou portálu Aktuality.sk.

Cieľom spájania a vytvorenia Ženského segmentu, je posilnenie pozície najčítanejších ženských portálov na Slovensku, s dôrazom na poskytovanie relevantných a serióznych informácií. Zároveň sa spojená redakcia zamerá na vytvorenie komplexného záberu, s ohľadom na záujmy a potreby čitateliek.

František Novák, CDO Ringier Axel Springer SK: „Po úspechu spojenia redakcie Diva.sk a Najmama.sk, sa k nim v novom Ženskom segmente pridajú aj magazíny plné dobrých tipov a rád Dobrúchuť.sk a Recepty.sk. Spoločne tak vytvoria online priestor, kde si slovenské ženy nájdu na jednom mieste všetko, čo potrebujú.“

Za šéfredaktorku Ženského segmentu Aktuality.sk bola vymenovaná Martina Smatanová, novinárka s dlhoročnými skúsenosťami z online médií, ktorá doteraz viedla portály Diva.sk a Najmama.sk. Orientuje sa na témy s odborníkmi o zdraví a životnom štýle a dnes spája tím redaktorov, ktorý denne prináša aktuality zo sveta žien.

Martina Smatanová, šéfredaktorka Ženského segmentu Aktuality.sk: „Spojenie našich ženských webov je veľkou príležitosťou rozšíriť náš obsah a zvýšiť jeho kvalitu. V nasledujúcom období by sme sa chceli zamerať na spoločenské témy, ako aj témy o zdraví. Verím preto, že u nás privítame aj ďalších skúsených autorov, ktorým radi poskytneme priestor.“

Dobrúchuť.sk, Recepty.sk
Do Ženského segmentu po novom patria magazíny Dobrúchuť.sk a Recepty.sk, ktoré spoločne v poslednom mesiaci dosiahli návštevnosť cez 1 milión reálnych užívateľov. (IABmonitor - IAB Slovakia - Gemius, jún 2020). Oba magazíny dnes ponúkajú takmer 50 tisíc chutných receptov, ale aj praktických rád a tipov pre všetkých milovníkov kuchyne.

Diva.sk
Je trendy ženským lifestylom plným módy, krásy, ale aj šoubizových noviniek a inšpiratívnych príbehov. V mesiaci jún prekročila jej návštevnosť jeden milión online čitateľov. (1 015 111 RU IABmonitor - IAB Slovakia - Gemius, jún 2020)

Najmama.sk
Najnavštevovanejší portál pre slovenské mamy prináša pomedzi edukatívne a oddychové články aj vážnejšie témy z oblasti zdravia. V mesiaci jún ho čítalo vyše 900 tisíc čitateľov (937 180 RU, IABmonitor - IAB Slovakia - Gemius , jún 2020)