Čo považujeme za dôležité, čomu sa treba vyhnúť a čím nás potešíte? To všetko sa dozviete v našom dnešnom článku.

Určite si už každý  z Vás prečítal nejaký ten všeobecných článok o tipoch Ako zapôsobiť a uspieť na pracovnom pohovore, na čo si treba dávať pozor a čo na pohovore rozhodne nerobiť.  My Vám prinášame prehľad toho najdôležitejšieho, čo Vám pomôže uspieť na našich pohovoroch. Pre veľa ľudí je takéto pracovné stretnutie stresujúce, preto veríme, že po prečítaní nášho článku budete odvážnejší, stres opadne a pohovor bude pre Vás príjemným stretnutím a porozprávaním sa :)

A tu už je desatoro našich rád:

1.  Odbornosť je veľmi dôležitá

Tento bod si dovolíme dať ako prvý, nakoľko je alfou i omegou úspešnosti každého pohovoru. Keď sa rozhodnete reagovať na náš inzerát, vyzdvihnite svoju odbornú stránku, odvíjajte sa od toho, aké požiadavky na uchádzača máme a čo z toho spĺňate Vy. Na pohovore sa na to budeme určite pýtať, preto je dôležité, aby bol životopis odzrkadlením Vašich reálnych a nie prikrášlených skúseností.

2. Odprezentujte sa

Hovorte o sebe, tu si to môžete dovoliť! :) Hovorte, čo ste Vy na svojej pozícii robili, aké úspechy máte Vy za sebou, čo sa Vám podarilo dosiahnúť, s akým výkonom ste boli spokojní a naopak, čo by ste s odstupom času urobili inak. Vždy nás poteší počuť, ako ste boli súčasťou úspešného tímu, avšak nezabúdajte na svoje vlastné odprezentovanie a vysvetlenie Vašej participácie na jednotlivých krokoch plnenia úloh. Predsa len, na danú pozíciu prijímame konkrétneho človeka, nie celý tím, tak smelo do toho! :)

  3. Zoznámte sa so spoločnosťou

Oplatí sa dopredu pozrieť, akému odvetviu sa venuje naša firma, aké má hodnoty, aké portfólio produktov máme. Všeobecný prehľad je vždy plusovým bodom, najmä ak ste si rozposlali viac životopisov do rôznych spoločností. Nevedieť, v akej firme ste sa ocitli na pohovore, nerobí dobrý dojem.

4.  Aktualizujte si CV

Pred tým ako k nám pošlete CV, aktualizujte si ho. Zúčastnili ste sa za posledné mesiace nejakých kurzov? Máte za sebou školenie alebo nejaké drobné projekty? Napíšte to, zaujíma nás všetko, čo máte za sebou a čo Vás bližšie predstaví.

5.  Radi sa s Vami porozprávame

Naše stretnutia s kandidátmi sa snažíme brať ako rozhovor ľudí, ktorí majú záujem sa o sebe dozvedieť niečo viac. Konverzujeme o práci, firme, o fungovaní jednotlivého tímu, záľubách, preto nás teší, keď sa rozhovor prehupne do priateľského dialógu a nestojí len na jednoslovných odpovediach kandidáta.

  6.  Vyvarujte sa negativity ku bývalému/aktuálnemu zamestnávateľovi

Všímame si aj to ako hovoríte o svojej predchádzajúcej práci. Nech už ste pracovný pomer ukončili akokoľvek, dobrý dojem neurobíte ak budete viesť 10min útočný monológ o tom, aký bol váš šéf. Radšej to otočte a porozprávajte nám o tom, ako by ste radi fungovali u nás, čo Vám nevyhovovalo v minulom zamestnaní, čo považujete v práci za dôležité a aké pracovné podmienky uprednostňujete. Pamätajte, každá minca má dve strany a toho sa držíme aj my.

 7.  Neostýchajte sa prísť so svojimi otázkami

Nebojte sa pýtať na čokoľvek, čo Vás napadne v súvislosti s pozíciou, náplňou práce alebo aj profilu firmy.

8.  S kým sa u nás môžete stretnúť?

To záleží od konkrétnej pozície. Stretnutia môžu byť také, na ktorých je prítomná iba personalistka, avšak pokiaľ sa jedná o odbornejšie IT pozície (developer, systemák, ...), tak si voláme vždy aj pomocníka, ktorý zastreší práve túto stránku pohovoru. Predsa len, každý je špecialista na tú svoju oblasť pôsobenia.

9.  Ako sa k nám obliecť?

Tí, ktorí nás sledujete a poznáte dlhšie, viete, že fungujeme naozaj uvoľneným štýlom. Sako s kravatou si kľudne odložte na iné príležitosti, my si na to nepotrpíme :)

10.  Príďte včas. Ak sa nedostavíte, kontaktujte nás.

Toto asi nemusíme komentovať žiadno :)


Dúfame, že Vás naše desatoro posmelí a poradí, ako s nami zvládnuť pohovor. Kto vie, možno sa vidíme už čoskoro, predsa len, voľných pozícii máme požehnane :)

Pozri naše voľné pozície