Najčítanejší portál na Slovensku Aktuality.sk (IAB Monitor – August 2022), spúšťa pre svojich čitateľov a používateľov nový balíček „Aktuality Navyše“. Platiaci podporovatelia tak získajú prístup k exkluzívnemu obsah navyše. Pôjde o denné komentované výbery domácich a zahraničných správ, komentáre svetových lídrov, nové podcasty, publicistiku o histórii, cestovateľské reportáže a veľa iného. Každodenné spravodajstvo, investigatívne články, ako aj denné dianie z politiky či komentáre, ostanú aj naďalej bez bariér a prístupné zadarmo pre všetkých čitateľov.

Okrem interných redaktorov, ktorí budú vytvárať exkluzívny obsah, sa čitatelia a používatelia Akutality Navyše môžu tešiť aj na známe mená externých prispievateľov. Kristína Tormová sa bude venovať ženským témam, Števo Eisele svetu Formuly 1 a rady z oblasti ovocinárstva sprostredkuje renomovaný odborník prof. Ivan Hričovský. Blízke aj vzdialené cestovateľské tipy prinesie Martin Navrátil z Travelistanu a čitateľom v záhrade pomôže záhradný architekt Martin Čurda. O komentáre zo sveta sa postarajú nositelia nobelových cien, vedecké autority, ako aj profesori svetových univerzít.

Balíček Aktuality Navyše nahrádza staršiu službu Aktuality PLUS. Nový exkluzívny obsah Aktuality Navyše bude prístupný pre všetkých doterajších predplatiteľov služby Aktuality PLUS. Noví podporovatelia si budú môcť Aktuality Navyše vyskúšať na jeden mesiac za symbolickú sumu 10 centov. Základná mesačná cena balíčka bude 3,99 EUR.

Michal Maruška, Managing Director Ringier Slovakia: „Tak ako si v minulosti ľudia pravidelne kupovali noviny, tak si dnes predplácajú online spravodajstvo. Tieto príjmy tvoria popri reklame dôležitý pilier kvalitnej digitálnej žurnalistiky. Ako online líder na Slovensku chceme naďalej ponúknuť aktuálne spravodajstvo či investigatívu dostupnú pre všetkých. Je to dôležité pre ľudí, ako aj pre našu spoločnosť. Pre našich podporovateľov však ponúkneme niečo navyše. Exkluzívny obsah, ako vďaku za ich podporu a pomoc našim novinárom.

František Novák, CDO Ringier Slovakia: „Aktuality Navyše sú rozšírením nášho súčasného obsahu, ktorý chceme nechať naďalej otvoreným pre celú spoločnosť. Ako vydavateľ považujeme za veľmi dôležité nechať súčasný obsah otvorený a voľne dostupný pre všetky skupiny publika. Zároveň vidíme potenciál pre nový typ obsahu, Navyše, či to sú vertikály ako hobby, zdravie, zahraničné komentáre, technológie, ženy a ďalšie. Chceme si tým zároveň zachovať unikátnu pozíciu na trhu, kde sme otvorení a prístupní pre všetkých, ale súčasne pre našich podporovateľov pripravíme nový, vysokokvalitný obsah.“

Peter Bárdy, Šéfredaktor Aktuality.sk: „Vo verejnom záujme sme sa rozhodli, že si náš obsah bude môcť prečítať ešte viac ľudí. Rušíme službu Plus a z článkov zmiznú blokre, ktoré čitateľom komplikovali cestu k obsahu. K tomuto strategickému rozhodnutiu pristupujeme vďaka finančným podporovateľom, vďaka ich pravidelnej podpore. Tá nám umožňuje publikovať obsah vo verejnom záujme bez bariér. Chceme tak umožniť, aby sa k dôležitým investigatívnym témam, kauzám, rozhovorom, komentárom, analýzam dostali aj ľudia, ktorí za obsah nemôžu alebo nechcú platiť.“