Je toľko možností ako odpovedať. Ako to pokaziť a naopak, ako kandidáta vtiahnuť tak, že má ešte väčší záujem byť súčasťou tohto nášho Ringier sveta. Odpoveď v štýle mladý, dynamický, priateľský kolektív sa (dúfam) už nepoužíva. Predsa len, sme na pohovore s kandidátom, ktorý o nás prejavil záujem, tak prečo mu nedať širšiu odpoveď? A rovno na príkladoch, ktoré o nás povedia viac ako len dobre usporiadané prídavné mená.

SME KOLEKTÍV, KTORÝ SA STRETÁVA AJ MIMO PRÁCE

Pretože chceme a kolegialita sa dávno zmenila na priateľstvo. Nie je nič viac ako nájsť pravých priateľov, s ktorými chcete zdieľať viac ako len pracovné záležitosti. Oslavy, športovanie, chatovačky. Tento rok dosiahli strop kolegovia, ktorí sa počas svojej letnej dovolenky, nezávisle od seba, stretli na Tenerife a išli spolu na turistiku :)

PODPORUJEME VZDELÁVANIE A RAST ĽUDÍ

Školenia, workshopy, konferencie, udemy. To je už štandard každej IT firmy. Preto sa aj my snažíme tieto štandardy stále dodržiavať a dopriať kolegom pravidelnú dávku vzdelávania, ktorá ich posunie vpred. Čo už štandardom, v niektorých firmách, nie je, je posúvať kolegov aj kariérne. Prečo držať niekoho na jednej pozícii, len aby sme naplnili stav, keď má naviac? U nás stretneš kolegov, ktorí začínali ako akademisti a vypracovali sa na teamleaderov developerských tímov, kolegov začínajúcich na supporte aktuálne pracujúcich na pozícií ako testeri alebo produktoví manažéri. Sú potrebné ďalšie príklady? Do vzdelávania sa oplatí investovať

MIGRÁCIA CROSS ODDELENIE

Aj u nás sa už stalo, že kolegovia neboli spokojní s prácou alebo to jednoducho nekliklo s produktom alebo oddelením. Čo robiť potom? Výpoveď? Nájsť si inú prácu? U nás je tých možností viac v závislosti od toho, v čom človek vidí najväčší problém. Ak niekomu nevyhovuje produkt a na inom máme priestor na nábor, presunieme človeka inde. Ak je problém v absencii technológií, ktoré by radi používali, opäť je priestor na diskusiu s teamleaderom. V Ringieri je človek vypočutý a nikoho nenútime pracovať nasilu, práve naopak, hľadáme riešenia vyhovujúce pre obe strany. Spokojný zamestnanec = spokojný zamestnávateľ.


ZÁPAL PRE PRÁCU ALE I POTREBNÁ ZÁBAVA

Máme drive, ktorý je neprehliadnuteľný. Výsledky sú u nás dôležité, o tom niet pochýb, inak by naše weby neboli najnavštevovanejšie. Kladieme dôraz na plnenie deadlinov a dávame si reálne ciele (občas aj menej reálne ale o to viac nás teší, keď sa k nim priblížime, pretože hecovanie nás baví). Netreba ale zabúdať, že práca má aj druhú stránku - oddych, ktorý si musíme dopriať. Odreagovanie, ktoré je veľakrát príjemným osviežením dňa. Klamali by sme, ak by sme tvrdili, že je to každý deň alebo týždeň. Trošku nám bráni aj to, že stále fungujeme office - remote avšak snažíme sa, pretože vieme, že za ten úsmev a potešenie kolegov nám to stojí :)

Máme za sebou toho už veľa. Množstvo teambuildingov, zábavy, turistiky, dobročinnej aktivity, pomoci, párty, raňajok, masáží v office, tak prečo to nezažiť s nami? Stačí len pár klikov a toto všetko môžeš s nami zažiť aj TY. Čakáme ťa - náš nový kolega :)